Zihin Haritası

Zihin haritalama bireylerin ve kurumların öğrenmelerini, verimliliklerini arttıran, yaratıcı ve etkili bir tekniktir. Fikirleri ve içgörüleri kağıt üzerinde yakalamaya yarayan, devrimsel bir sistemdir. 1960 lı yıllarda Tony Buzan tarafından keşfedilen Zihin Haritaları bir “Düşünme aracı” dır.http://www.memorytr.com/v2/wp-admin/post.php?post=365&action=edit&message=1 Zihin Haritalarının etkisiyle 14. Uluslar arası Düşünme konferansı, 2009 yılında Putra üniversitesinde (Kuala Lumpur, Malezya) toplanmış; 21. Yüzyılın Beyin Yüzyılı ve Akıl Milenyumu olduğunu resmi olarak Malezya Yüksek Öğrenim Bakanı Datuk Seri Mohamed ilan etmiştir. Bakan aynı zamanda tarım, sanayi ve bilgi çağından Zeka çağına geçtiğimizi, Zihin Haritası’nın da zeka için önemli bir araç olduğunu söylemiştir.

Zihin haritaları kısa geçmişine rağmen 200 milyon sayfadan fazla referans almıştır. Televizyonda 1 Milyardan fazla insan tarafından izlenmiştir. Dünyanın en büyük girişimcilerinden biri olan Bill Gates bu konuda “ Zihin haritalama yazılımı, fikirleri ve verileri birleştirmenize, en sonunda da yeni bilgi üretmenize yardımcı olacak ‘boş bir levha’ olarak kullanılabilir,” demiştir. Öğrencilerimiz, Zihin haritaları eğitimiyle, zihnin potansiyeli, beynin ve çoklu zekanın nasıl kullanıldığı hakkında tüm düşünceleri değiştiren bir serüvene katılacaklardır.

Çocuğunuzun hafızasını, yaratıcılığını, konsantrasyonunu arttırmak, konuşma ve düşünme becerilerini geliştirmek ve parlak bir zekaya sahip olmasını ister misiniz? Zihin haritaları, dünyada milyonlarca insanın yaşamını değiştiren, devrimsel nitelikli not alma ve planlama sistemi sunuyor.Zihin Haritaları, öğrencilerimizin Her şeyi daha kolay hatırlamalarını, Parlak fikirler üretmelerini, Bildiklerini daha iyi ifade edebilmelerini, Tartışmalarda insanları ustaca ikna edebilmelerini, Kişisel hedeflerini planlamalarını, Yaşamlarının kontrolünü ele almalarını sağlar.

(Tony Buzan, hükümetlere ve çokuluslu şirketlere danışmanlık yapmaktadır. Aynı zamanda Beyin Vakfı başkanı, Dünya Hafıza Şampiyonası ile Dünya Beyin Şampiyonasının da kurucusudur.)